Endless connections LAB/movement music space and so

06. září 2017 - 27. červen 2018

pravidelný kurz

Studio ALTA
U Výstaviště 21
Praha
170 00
Hlavní město Praha

Styl

Africký tanec, Současný tanec/contemporary

Kontaktní osoba

Kateřina Szymanski
605 912 926
ka.yman13@remove-this.gmail.com

Popis akce

Základním stavebním kamenem mojí práce je západoafrický tanec a hudba, ale tradice afrického tance zůstává v Guinei, Mali a Beninu(země jejichž kultura na mě v rámci tance a hudby měla silný vliv) - je úzce spjatá s místem, nezle ji nikam odnést.
Několik let se intenzivně zabývám studiem tance současného a proto vzniká fúze, vytvářím vlastní systém, využitelný všemi, kdo touží rozšířit paletu nástrojů, kterých v tanci užívají.
…………………………………………………………………………………………………………………
Společnou práci zahajujeme warm-upem – laděním se na vlastní tělo, celou skupinu a hudebníky, vytváříme prostor, ve kterém se můžeme bezpečně pohybovat a rozvíjet své dovednosti.
Velmi důležitou součástí workshopu jsou pohybové a hudební hry(individuální i v rámci skupiny), sloužící k hledání a objevování nových nástrojů k vystavění vlastního unikátního tanečního projevu a následnou práci.
Velkou část vymezeného časového rámce se soustředíme na konkrétní pohybovou kompozicí, která je nám prostředkem k zabývání se fungováním mechaniky těla - tělesná struktura a její vyjednávání s gravitací, reálné možnosti individuálního těla, flexibilita páteře, rozvíjíme muzikalitu těla a do něj odedávna vloženou kreativitu. Tvoříme dialog s hudbou a hudebníky, zabýváme se orientací v rytmu, vnímání jeho melodie, kde je groove a jak najít společný flow.
Po deseti letech práce s vlastní skupinou vím, že každý workshop/každá lekce s sebou nese tajemství, určité kouzlo a překvapení – něco, co nemůže být plánováno, něco, co si sami vytvoříme, co vzniká až po tom, co vykročíme.

Každou středu, 19:15 - 21:15, 200,-/class
TOPlist