Martina Hajdyla Lacová & Lucia Kašiarová: Indivi(dualita) – skupina – vnímání – komunikace

07. říjen 2017 - 08. říjen 2017

workshop

https://www.altart.cz/workshp/martina-hajdyla-lacova-lucia-kasiarova/
Studio ALTA
U Výstaviště 21
Praha 7
17000
Hlavní město Praha

Styl

Fyzické/pohybové divadlo, Současný tanec/contemporary

Kontaktní osoba

Tatiana Brederová
728114927
tatiana@remove-this.altart.cz

Popis akce

Dvě ženy, více těl, uvnitř, vně. Workshop pod vedením dvou žen, složen ze dvou částí. V první se budeme věnovat celkovému rozcvičení a technickým dovednostem těla v tanci, abychom následně mohli skrze fyzickou akci ladit tělo a naše smysly k různým druhům vnímání, komunikaci mezi tělem a vědomím, individualitou a skupinou. Tanec jako forma naslouchání k svému vnitřku, ke svým skutečným potřebám a tanec jako způsob učení se toleranci vůči dalším individualitám v prostoru i mimo něj. Tělo jako forma, kterou je nutno detailně vykřesat, tělo jako živý nástroj plný motivací, asociací, intuice, pravdy.

Určeno pro tanečníky a performery, kteří se chtějí dotknout sebe i ostatních – od mírně pokročilých po profesionální.

Martina Hajdyla Lacová věří v sílu tance v současném světě. Ráda si hraje, učí se a komunikuje skrze svůj tanec. Díky různorodým tanečním a divadelním zkušenostem, fascinaci dalšími uměleckými projevy a intuici se považuje za eklektického tvůrce.

Lucia Kašiarová vnímá tanec jako způsob učení se o světě v celé jeho šíři, jako dovednost, která nás vrací k zapomenutým schopnostem na tělové i mimotělové úrovni. Chtěla by mít dokonalou techniku jako Martina, ale uspokojuje se s nahodilostí, intuicí, překvapením.
TOPlist