Pohybový workshop #SOMA s Martinem Talagou

22. srpen 2018 - 24. srpen 2018

Přihlášení do: 31.07.

workshop

https://theatrum-kuks.cz/workshopy
hospitál Kuks
Kuks 81
544 43
Královéhradecký kraj

Styl

Fyzické/pohybové divadlo, Kontaktní improvizace

Kontaktní osoba

Nicola Škvarová
+420 739 068 166
nicol@remove-this.theatrum-kuks.cz

Popis akce

MOJE TĚLO! | WORKSHOP S MARTINEM TALAGOU O TĚLE A PRO TĚLO.
BÝT TEĎ A TADY, V TÉTO CHVÍLI.

Pohybová dílna s mladým choreografem a tanečníkem Martinem Talagou. Dílna bude navázaná na Talagův vizuálně-pohybový projekt #SOMA, který se inspiruje výtvarným uměním a ideálem krásy napříč historií v něm zobrazovaným. Performance putuje po českých galeriích a výstavních prostorech, přičemž pokaždé se liší. Účastníci workshopu se inspirují lapidáriem hospitálu Kuks, kde jsou uloženy originály Braunových soch Ctností a Neřestí.

Performance #SOMA získala cenu prestižní přehlídky Česká taneční platforma za Taneční inscenaci roku a zároveň Objev roku 2018. Cenu uděluje mezinárodní odborná porota.

Práce bude zaměřená na trénink vnímavosti a přítomnosti těla skrze zkoumání jeho základních fyziologických a anatomických principů. Studiem tělesné kompozice se odkrývají nové možnosti a nuance pohybu, obnoví se vztahy mezi naším tělem a světem, který ho obklopuje. Účastník workshopu bude vedený v práci s tělem jako zdrojem bohaté a neustálé aktuální informace.

Workshop je určený pro tanečníky, netanečníky, muže, ženy, básníky, fotografy, herce či hudebníky a lidi s vážným zájmem o práci s vnímavostí a přítomností těla, o kultivování vnitřních propojení, které umožní nový zážitek z tvorby pohybu a jeho exprese.
Výstupem workshopu je pak samotné předvedení performance v rámci programu festivalu v pátek 24. 8. v lapidáriu na hospitálu. Je tedy nezbytně nutné zúčastnit se celého workshopu!

KDY? 22. – 24. 8. 2018
KDE? Hospitál Kuks
ZA KOLIK? 3000 Kč
KAPACITA? 10 účastníků
CO ZA TO? Cena zahrnuje třídenní workshop, ubytování od středy 22. 8 v hospitálu Kuks až do konce festivalu (tedy do 26. 8.), a volný vstup na veškeré festivalové produkce (po usazení všech diváků s festivalovými pasy a vstupenkami se budete moci posadit na volná místa či na přístavky, případně na stání) – vyjma vybraných akcí (festivalový výlet, barokní hostina - upřesníme).

REGISTRACE DO 31. ČERVENCE 2018 ZDE -> https://goo.gl/forms/lqIsOd3w74W0h71v1

MARTIN TALAGA je performer, tanečník a choreograf. Pochází ze Slovenska, kde získal vztah k folklóru a hře na lidové nástroje (dudy, píšťalky a fujaru). Rozhodl se ale věnovat tanci a momentálně studuje na pražské AMU choreografii na magisterském stupni. Svoje zkušenosti obohatil na mnoha workshopech doma i v zahraničí a také na choreografické stáži v LABAN/TRINITY SCHOOL v LONDÝNĚ. Jako interpret působil externě v souboru Laterna Magika v představení ANTIKÓDY v režii Braňa Mazúcha a choreografii Vierky Ondrašíkové, se kterou následně pracoval i na jejím projektu SPACE TRANSLATIONS. Dále spolupracuje se souborem SPITFIRE COMPANY, kde se účastnil před 2 roky SPITFIRE LABu, dále na site specific projektu pod vedením choreografa SAJU HARI a momentálně se alternuje s Jiřím Bartovancem v jejich poslední produkci SNIPERS LAKE. Mezi dalšími pracoval i s Radimem Vizvárym, Ondřejem Lipovským, Mattheow Rogersem, Alexandrou Karabelas, souborem VerTeDance a podílel se i na tanečním maratonu se Stefanem Drehrerem a Miou Lawrance. Věnuje se i choreografické práci a to nejen pro taneční a pohybové soubory (Viktorka, Žízně, BOI, SYNovial,…), ale i pro činoherní či alternativní divadelní soubory (Kamarádi v divadle DISK, V borůvčí souboru Geisslers Hofcomoedianten, Zmoudření Dona Quijota Divadla Spektákl). Spolu s mimem Markem Zelinkou si založili divadelní tým [PLAY] boyz, v němž oba účinkují.
TOPlist