SOMAFEST PRAHA

21. září 2018 - 22. září 2018

Přihlášení do: 19.09.

festival

www.somatika.cz

Styl

Fyzické/pohybové divadlo, Kontaktní improvizace, Současný tanec/contemporary

Popis akce

První český festival somatických disciplín SOMAFEST PRAHA vznikl z potřeby představit široké i odborné veřejnosti hlavní somatické směry a definovat, co vlastně somatika je a co není. Pro tento účel byla založena platforma Somatický prostor, kde bychom chtěli tento obor kultivovat, šířit a sdružovat profesionály, kteří somatickým přístupem pracují.

Somatické zkoumání a procesy využívají somatické nástroje - dotek, hlas, pohyb, dech a jazyk k hlubšímu uvědomování. Somatické objevování je aktivní hledání a podkládá somatické umění. Zvědavost pohání tuto exploraci, která pak vede k nové všímavosti, rovnováze a seberegulaci. Somatická zvědavost je obvykle motivována zájmem o sebepoznávání, o příjemný prožitek, o úlevu bolesti, lepší výkony, nové formy sociálních vztahů a nakonec samotné umělecké tvorby. Tyto motivace rezonují s tancem a byly jeho základnou, zrovna tak jako taneční umění zformovalo vývoj somatiky.

Náš první fest bude plný workshopů a diskuzí pohybových i terapeutických soma disciplín na téma jejich aplikací. V tématech Body-Mind Centering, Laban/Bartenieff pohybových studií, Feldenkraisovy metody, Alexandrovy techniky a funkční fyzioterapie se setkáte s Annou Sedlačkovou, Annou Línovou, Jirkou Loesslem, Renou Milgrom, Rachelle Palnick-Tsachor, Šárkou Provazníkovou , Petrou Oswaldovou a Clarou Lewitovou.

Early Birds přihlášky za 2600 Kč jsou do konce května, pak to bude jen o trošku navíc.... tak se těšíme, že se setkáme v pohybu a v tělesnění ! Kapacita festu je omezena pouze na 50 účastníků, tak prosíme zájemce, aby raději neváhali s přihláškami.
TOPlist